شیعی: بازی بدون تماشاگر خواست مربیان بوده/ شکوری: الزامی برای حضور تماشاگر نداشتیم

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال گفت:، من اطلاعی از مسئله حضور بانوان ندارم فکر نمی‌کنم اینگونه باشد بازی بدون تماشاگر درخواست مربیان بوده است.

به گزارش ایلنا، محمود شیعی پس از بازی دوستانه تیم ملی ایران با امیدهای کشورمان که با نتیجه مساوی یک بر یک تمام شد در جمع خبرنگاران گفت: بازی خوبی بود هفت بازیکن پیکان در این مسابقه حضور داشتند و همین مسئله انگیزه‌ام را بیشتر کرد که بازی را ببینم. بازی خوبی بود در حال حاضر در مراحل اولیه آماده‌سازی هستیم و ویلموتس کارش را آغاز کرده است.

وی در مورد احتمال تعلیق فوتبال ایران و اینکه گفته می‌شود بازی‌های تیم ملی باید در کشور ثالث برگزار شود، اظهار داشت: فدراسیون این مسئله را تکذیب کرده و جدول کنفدراسیون فوتبال آسیا هم صلاح شده است.

شیعی در مورد اینکه تماشاگران به این دلیل به ورزشگاه نیامدند که نمی‌خواستند بانوان وارد ورزشگاه شوند گفت: من اطلاعی از این مسئله ندارم فکر نمی‌کنم اینگونه باشد بازی بدون تماشاگر درخواست مربیان بوده است.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در مورد اینکه سازمان تیم‌های ملی رئیس ندارد و میرغفاری که یک داور فعال است در آنجا اسناد را امضا می‌کند و این غیرقانونی است، گفت: من در جریان نیستم اما کارها باید قانونی انجام شود و روال کارها باید قانونی باشد. اکنون کمیته استیناف باید برای رئیس سازمان لیگ هم تعیین تکلیف کند. یکی از دلایلی که اکنون لیگ ما عقب افتاده همین مسئله است.

وی در مورد احتمال فسخ قرارداد ویلموتس به خاطر پرداخت نشدن 10 میلیون دلار گفت: من از این مسئله خبر ندارم شما خبر دارید.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در مورد اینکه اما اعلام شد که با بانک مرکزی مذاکره شده است، گفت: من از این مسئله خبری ندارم.

ابراهیم شکوری: الزامی برای حضور تماشاگر نداشتیم

ابراهیم شکوری پس از تساوی تیم ملی امید مقابل تیم ملی بزرگسالان اظهار کرد: اتفاق خوبی رخ داد و آن این است که تیم امید ما و تیم ملی بزرگسالان زیر نظر مربیان این دو تیم یک بازی خیلی خوب انجام دادند. این شروع یک اتفاق بزرگ است. اینگونه بازی‌ها ان‌شاءالله در آینده بیشتر بشود که امیدوارم بتوانیم اینگونه بازی‌ها را بیشتر انجام بدهیم تا همه بازیکنان انگیزه داشته باشند تا یک روزی به تیم ملی بزرگسالان برسند. کشور ما آنقدر پتانسیل دارد که سه الی چهار تیم ملی بزرگسالان داشته باشد. بازی خوبی را شاهد بودیم اما از نظر فنی مربیان دو تیم باید نظر بدهند.

دبیر کل فدراسیون فوتبال درباره رأی کمیته اخلاق برای محرومیت رئیس سازمان لیگ و رئیس کمیته مسابقات هم گفت: ما در فدراسیون فوتبال آقای علوی را به عنوان سخنگو معرفی کردیم اما من به احترام شما خبرنگاران به اینجا آمده‌ام که صحبت کنم. اما درباره رأی کمیته اخلاق علوی به عنوان سخنگو حتماً پاسخگو هستند. اما اگر سوالی درباره بازی دارید من صحبت می‌کنم.

او درباره کیفیت پایین بازی هم گفت: این برداشت شماست. باید ببینیم برداشت مربیان از کیفیت بازی چگونه است. هر دو کادر فنی به دنبال مسائل فنی خودشان هستند. مطمئناً این بازی برای هر دو تیم مناسب بوده است. امیدوارم که در آینده بازی‌های بهتر و بیشتری برای تیم ملی بزرگسالان داشته باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا به خاطر ورود احتمالی بانوان به ورزشگاه این دیدار بدون تماشاگر اعلام شد، گفت: نه این درست نیست. بازی دوستانه‌ای داشتیم و نظر مربیان دو تیم این بود که بازی بدون تماشاگر باشد. مطمئناً برای حضور تماشاگر هم الزامی وجود نداشت. ان‌شاءالله در آینده سعی می‌کنیم بازی‌ها با تماشاگر باشد.

او درباره اینکه امروز آخرین مهلت فیفا برای بحث ورود بانوان به ورزشگاه‌ها هم بود، گفت: در این باره آقای علوی به عنوان سخنگوی فدراسیون صحبت خواهند کرد اما ان‌شاءالله در آینده سعی می‌کنیم این موضوع را نیز حل کنیم.

منبع : بیتوته