• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

نماینده مردم جیرفت و عنبر آباد مجلس: دولت زیرساخت های فرهنگی مناسبی در جنوب کرمان ایجاد کرده است

فرج اله عارفی ،نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: فعالیت های خوبی در مدت فعالیت دولت نهم و دهم برای توسعه زیرساخت های فرهنگی در جنوب کرمان انجام شده که ساخت مجتمع های فرهنگی از جمله این فعالیت هاست.

روز پنجشنبه در آیین افتتاح مجتمع فرهنگی و هنری پیامبر اعظم (ص) شهرستان عنبرآباد که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار کرمان و جمعی از مسوولان استانی و محلی برگزار شد، افزود: احداث مجتمع های فرهنگی و هنری بخش سخت افزاری فرهنگ است که نقش مهمی در توسعه فعالیت های فرهنگی دارد.

وی با تقدیر از دست اندرکاران ساخت این مجتمع فرهنگی و هنری گفت: فرهنگ یک مجموعه است و اهتمام شما به عنوان متولی فرهنگ در دولت بسیار حائز اهمیت است و باید توجه داشت که فرهنگ دو بعد معنوی و مادی دارد و این دو بعد به عنوان دو بال باید همگام حرکت کنند که حرکت هر یک از آنها به تنهایی باعث می شود فرهنگ کامل نشود.

عارفی تصریح کرد: اگر دو بعد مادی و معنوی فرهنگ در کنار هم قرار نگیرند فرهنگ تک بعدی می شود که این گونه فرهنگ آثار نامطلوبی در جامعه بر جای می گذارد.

وی اضافه کرد: احداث دانشگاه پیام نور و مجتمع فرهنگی و هنری در شهرستان عنبرآباد دو کار ماندگار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به شهرستان جیرفت و تاکیدات معظم له که توجه به فعالیت های فرهنگی را از اولویت های جنوب برشمردند گفت: دولت در جنوب کرمان در بخش زیرساخت های فرهنگی اقدامات بسیار خوبی انجام داده است.

وی گفت: امروز حوزه های علمیه، دانشگاه ها و مسوولانی که در این منطقه خدمت می کنند در گذشته وجود نداشتند و این مجموعه ها می توانند در آینده تحول فرهنگی در منطقه ایجاد کنند و مردم باید از ظرفیت های موجود بهره مند شوند.

You are here